BRAWO DZIEWCZYNY!!

Opublikowano: 4 marca 2020

REJON PIŁA

REJON PIŁA

3 marca w Pile spotkały się trzy najlepsze żeńskie drużyny koszykarskie rejonu pilskiego aby walczyć o przepustkę do półfinałów województwa wielkopolskiego: ZS im. Stanisława Staszica w Pile, ZS im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym.

W pierwszym spotkaniu zawodniczki z „Górki” spotkały się ze starym rywalem koszykarkami Nafty Piła. Przez ostatnie trzy lata koszykarkom z Czarnkowa nie udało się pokonać dziewczyn z Piły. Rok temu byliśmy bardzo blisko, jednak po fatalnym błędzie stolika sędziowskiego w ostatnich sekundach zawodniczki z Piły przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym razem scenariusz meczu był zupełnie inny. Nasze zawodniczki doskonale odrobiły lekcję z zeszłorocznego spotkania. Zarówno w obronie jak i w ataku grały bardzo konsekwentnie i pewnie, w bardzo dobrym stylu pokonały ZS z Piły.

W drugim spotkaniu koszykarki z „Górki” spotkały się z faworytem rozgrywek koszykarkami LOSM Piła. Zawodniczki z klasy o profilu koszykarskim okazały się być przeciwnikiem zbyt trudnym. Po jednostronnym spotkaniu drużyna z Piły pewnie pokonała najpierw nasze zawodniczki a następnie koszykarki Nafty i zapewniła sobie awans do półfinałów województwa wielkopolskiego.

Ostateczna klasyfikacja:

  1. LOSM Piła
  2. ZS Czarnków
  3. ZS Piła

Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za wspaniałą rywalizację a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach rozgrywek.

Wszystko, co ma swój początek …musi mieć kiedyś swój koniec. Dla pewnej grupy koszykarek naszej szkoły był to już ostatni występ drużynowy w reprezentacji. Mowa o roczniku 2000, który w tym roku kończy edukację na „Górce”. Jagoda Rajch, Paulina Ściepura, Małgorzata Niżyńska, Jowita Spychalska, Natalia Sajczyk i Lidka Michalska. Jeszcze cztery lata temu chyba nikomu się nawet nie śniło, że te dziewczyny wyniosą szkolną koszykówkę na wcześniej nigdy niespotykany level!!! Ostatnie cztery lata to pasmo samych sukcesów: dwa razy trzecie i raz drugie miejsce w rejonie pilskim oraz piąte miejsce w województwie wielkopolskim!!! Takich wyników w naszej szkole nigdy wcześniej nie odnotowano. Chciałoby się rzec, że dziewczyny są jak Kazimierz Wielki: on zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną; rocznik 2000 zastał szkolną koszykówkę „o słabej konstrukcji” a zostawił prawdziwą twierdzę!!! Z tego miejsca jako opiekun drużyny chciałbym wszystkim dziewczynom serdecznie podziękować za trud, zaangażowanie, walkę, radość i łzy; za emocje, za adrenalinę, za okrzyk, spojrzenie, poczucie humoru, uśmiech i radość jaką dała mi przez te cztery lata współpraca z wami. Jako 30letniemu fanowi koszykówki pozwoliłyście poznać zupełnie nowe oblicza tej przepięknej dyscypliny. DZIĘKUJĘ!!!!! Zapewniamy, że nasza żeńska koszykówka ma się bardzo dobrze i następne lata przyniosą nam również wiele radości i pozytywnych wrażeń!!

Opiekun drużyny Ł. Naplocha

0 Total Views 0 Views Today

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz