MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Opublikowano: 17 lutego 2020

MISTRZOSTWA POWIATU

MISTRZOSTWA POWIATU

14 lutego w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców. Jak co roku w finałach nie mogło zabraknąć naszej drużyny, która po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony godnie reprezentując szkołę.

W turnieju finałowym znalazły się cztery najlepsze drużyny z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, które wcześniej przeszły etap eliminacji i uzyskały prawo gry w turnieju głównym. W tym roku do najlepszej czwórki awansowały następujące drużyny:

ZS Czarnków, Edukacja Lubasz, LO Trzcianka oraz ZS Krzyż.

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny z Czarnkowa i Krzyża i był to najciekawszy i najbardziej emocjonujący mecz tego turnieju. W pierwszej części spotkania bezpieczną przewagę punktową zapewnili sobie koszykarze z „Górki”, którzy kontrolowali przebieg meczu. Sytuacja zmieniła się diametralnie po tym, jak najlepszy gracz ZS Czarnków Maciej Kubiak w trzeciej kwarcie musiał opuścić boisko. Zawodnicy z Krzyża konsekwentnie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 28:28 i takim też wynikiem zakończył się regulaminowy czas gry. Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Na szczęście nasi zawodnicy wykazali się dużą koncentracją i wolą walki i zakończyli cały mecz wygraną 35:30 awansując tym samym do finału rozgrywek.

W drugim półfinale koszykarze z Lubasza pewnie pokonali zawodników trzcianeckiego ogólniaka i również awansowali do wielkiego finału.

Mecz o trzecie miejsce był bardzo wyrównany. Zawodnicy z Trzcianki dopiero w czwartej kwarcie wyszli na prowadzenie i „dowieźli” korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny.

Mecz finałowy zapowiadał się bardzo ciekawie gdyż nie było jednostronnego faworyta. Walka na parkiecie była bardzo wyrównana, przez większą część meczu zawodnicy z Lubasza mieli nieznaczną przewagę. Gracze z Czarnkowa mieli problemy z grą obronną pod koszem i pilnowaniem pola trzech sekund. Koszykarze Edukacji skrupulatnie wykorzystali ten fakt i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 35:28 zostając tym samy Mistrzem Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Ostateczne wyniki:

  1. Lubasz Edukacja
  2. ZS Czarnków
  3. LO Trzcianka

 

Skład naszej drużyny: Dominikowski- Obst Jakub 2MR; Grzybowski Przemysław 3BM; Kollmann Jakub 3M4; Kowalski Mikołaj 2MI; Kubiak Maciej 3BM; Kwiatkowski Maksymilian 2MI; Kacper Libera 3BM; Michałkiewicz Tymoteusz 1M4; Nawrot Michał 3LŻ; Priske Dawid 3M4; Stefaniak Wojciech 2dz; Żak Klaudiusz 3 M4.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.

 

Opiekun drużyny Łukasz Naplocha

0 Total Views 0 Views Today

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz