DRUGA DRUŻYNA POWIATU

Opublikowano: 18 stycznia 2018

POWIAT KOSZYKÓWKA

POWIAT KOSZYKÓWKA

Niedługo trwała przerwa dla koszykarzy ZSP, którzy 16 stycznia dopiero co rozegrali eliminacje mistrzostw powiatu aby dwa dni później stanąć w szranki z najlepszymi drużynami powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Jako drużyna rozstawiona w półfinale spotkaliśmy się z koszykarzami LO Trzcianka, którzy w tych rozgrywkach zajmowali zawsze czołowe miejsca. Mecz był bardzo wyrównany i wynik końcowy rozstrzygał się do końcowej syreny. Kluczową akcję trzy punktową, na 12 sekund przed końcem czasu, przeprowadził Maciej Kubiak, który celną trójką wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie, które nie oddaliśmy już do końca zapewniając sobie tym samym udział w finale tych rozgrywek. W drugim półfinale spotkały się szkoły Edukacja Lubasz oraz ZS z Wielenia, gdzie po zaciętej walce do finału awansowali koszykarze z Wielenia.

Finał rozpoczął się nie pomyśli naszej drużyny, która przede wszystkim ustępowała pola przeciwnikowi pod bronioną tablicą. Drużyna z Wielenia bardzo dobrze wykorzystywała przewagę wzrostu w strefie pod koszowej wypracowując sobie tym samym kilku punktową przewagę. W dalszej części nasza drużyna zaczęła grać szybciej przez co część strat udało się odrobić. Niestety w kluczowych akcjach zabrakło skuteczności a piłka nie mogła znaleźć drogi do kosza. Po dobrym meczu ZSP Czarnków musiał uznać wyższość ubiegłorocznych mistrzów powiatu, którzy po raz drugi z rzędu będą reprezentować nasz powiat w mistrzostwach rejonu pilskiego. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZS Wieleń

2. ZSP Czarnków

3. LO Trzcianka

4. Edukacja Lubasz

Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich dwóch latach nie było nas w ogóle na mistrzostwach powiatu, tegoroczny wynik należy uznać za bardzo dobry. Wartym podkreślenia jest też fakt, że nasza drużyna została w tym roku bardzo mocno „odmłodzona”, ponieważ 8 na 12 graczy chodzi do klas pierwszych. Mamy nadzieję, że chłopaki będą się rozwijać i w przyszłym roku spróbujemy powalczyć o najwyższe laury.

Skład drużyny: Filip Jankowski (2 IŻ), Jakub Kolman (1 M4), Jakub Naplocha (2 IB), Dawid Priske (1 M4), Michał Nawrot (1 IŻ), Przemysław Grzybowski (1 BM), Eryk Lisek (1 cz), Klaudiusz Żak (1 M4), Jacek Kita (1 cz), Maciej Kubiak (1 BM) oraz Łukasz Hajman (2 IB)

Opiekun drużyny: Łukasz Naplocha

0 Total Views 0 Views Today

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz